Симптоми підвищеного інсуліну
Причини підвищеного інсуліну
Високий рівень гормона в організмі може бути спричинений інсулінорезистентністю. При цьому патологічному стані чутливі до інсуліну клітини не здатні дати біологічну відповідь на дію гормона за його достатньої кількості у крові. Унаслідок цього виникає його хронічне підвищене виділення. До факторів, що впливають на розвиток інсулінорезистентності, відносять:
-
генетичну схильність до діабету;
-
прийом гіпоглікемічних препаратів;
-
артеріальну гіпертензію;
-
синдром полікістозних яєчників;
-
атеросклероз;
-
зайву вагу;
-
літній вік;
-
шкідливі звички.
Крім цього, несприйнятливість організму до інсуліну можуть спровокувати стресові ситуації, нестача нічного сну, повна відсутність або велика кількість фізичних навантажень і гормональні порушення. Високий рівень гормона підшлункової залози також обумовлюється наявністю інсуліноми — пухлини, яка виділяє інсулін у дуже великих кількостях за короткий проміжок часу.
Прояви підвищеного інсуліну
Основним симптомом високого інсуліну є низький рівень глюкози у крові. До інших патологічних проявів відносять:
-
підвищений апетит і постійне відчуття голоду;
-
пітливість;
-
задишку;
-
слабкість та втомлюваність;
-
прискорене серцебиття (тахікардію).
За відсутності будь-яких терапевтичних заходів симптоми обтяжуються. З’являються страх, тривожність, дратівливість, тремтіння, оніміння і поколювання в кінцівках, дезорієнтація, двоїння в очах. У важких випадках виникають судоми та втрата свідомості. Може настати гіпоглікемічна кома.
Як знизити рівень інсуліну
Крім лікарських препаратів, важливу роль у зниженні інсулінових показників відіграє дієта. Харчування має відбуватися згідно з режимом і складатися тільки з корисних продуктів, серед яких компоти, морси, чаї без цукру, відвар із шипшини, нежирні молочні продукти й м’ясо, висівки, пшеничні паростки, овочі, цитрусові та ягоди (черешня, малина, суниця, полуниця). Категорично заборонено вживати алкоголь, додавати до раціону сіль і цукор.
- Гіпоглікемічна та гіперглікемічна комаЦукровий діабет - це хвороба, яка небезпечна своїми ускладненнями. Давайте розберемося, що таке діабетична кома і гіпоглікемічна кома, як їх розпізнати і що робити в таких ситуаціях.Гіпоглікемічна та гіперглікемічна кома
- Норма цукру в кровіОдним із найважливіших показників стану здоров’я людини є рівень цукру в крові. Важливо регулярно відстежувати його, завдяки цьому можна вчасно діагностувати цукровий діабет і підібрати правильну стратегію лікування. Це хвороба, яка суттєво впливає на комфорт життя та в разі ускладнень може призвести до інвалідності та навіть гірших наслідків. Проте вчасна діагностика допомагає запобігти появі 80% випадків діабету 2-го типу.Норма цукру в крові