Кошик
1136 відгуків
Відправка замовлень протягом 1-2робочих днівНова Пошта
+380 (73) 985-55-45
+380 (68) 325-35-80

Харчування при цукровому діабеті

Харчування при цукровому діабеті

Мета дієти при цукровому діабеті

Основне завдання раціону — підтримувати показники глюкози. Крім цього, спеціальне харчування допоможе скоригувати вагу й запобігти можливим ускладненням.

Дієта призначається лікарем індивідуально для кожного пацієнта й може залежати від віку, статі, маси тіла, наявності супутніх захворювань та способу життя.

Дієта при діабеті першого типу

Діабет першого типу (інсулінозалежний) — захворювання, при якому вироблення інсуліну сповільнене чи відсутнє. Енергетична цінність продуктів повинна відповідати ін’єкції інсуліну: 1 одиниця інсуліну розрахована на 15 г вуглеводів.

Раціон при першому типі збагачують складними вуглеводами, які мають становити щонайменше 50% від загальної кількості калорій. До таких продуктів належать:

  • бобові (квасоля, сочевиця, горох);

  • овочі (картопля, буряк, морква);

  • молочні продукти й молоко;

  • крупи (коричневий рис, вівсянка);

  • зерновий хліб.

Така їжа сприяє сповільненню процесу всмоктування глюкози та допомагає уникнути стрибків цукру в крові.

Як харчуватися при діабеті другого типу

Діабет другого типу (інсуліннезалежний) — патологія, при якій вироблення інсуліну не припиняється, але порушується чутливість клітин до нього. Основні принципи харчування при такій формі захворювання — це:

  • споживання складних вуглеводів;

  • наявність у раціоні некрохмалистих овочів;

  • вживання цільнозернових виробів.

Дуже важливо також випивати за добу необхідну кількість води з розрахунку 30 мл на 1 кг маси тіла. Воду рекомендується вживати окремо від їжі, оптимально — за пів години до їди чи через 30 хвилин після.

До раціону вводять такі продукти, як яйця, нежирне м’ясо, риба, крупи, бобові, фрукти й овочі. Кисломолочні продукти та молоко мають бути нежирними (сир — до 4%, тверді сири — не більш ніж 30%).

При підвищеній масі тіла й діабеті другого типу повністю виключають алкоголь, цукор у будь-якому вигляді, кондитерські вироби та випічку.

  • Гіпоглікемічна та гіперглікемічна кома
    Гіпоглікемічна та гіперглікемічна кома
    Цукровий діабет - це хвороба, яка небезпечна своїми ускладненнями. Давайте розберемося, що таке діабетична кома і гіпоглікемічна кома, як їх розпізнати і що робити в таких ситуаціях.
    Гіпоглікемічна та гіперглікемічна кома
  • Норма цукру в крові
    Норма цукру в крові
    Одним із найважливіших показників стану здоров’я людини є рівень цукру в крові. Важливо регулярно відстежувати його, завдяки цьому можна вчасно діагностувати цукровий діабет і підібрати правильну стратегію лікування. Це хвороба, яка суттєво впливає на комфорт життя та в разі ускладнень може призвести до інвалідності та навіть гірших наслідків. Проте вчасна діагностика допомагає запобігти появі 80% випадків діабету 2-го типу.
    Норма цукру в крові

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner