Які фрукти можна при цукровому діабеті
Користь фруктів
Нерідко в людей із діабетом першого типу підвищується рівень холестерину, порушується робота шлунково-кишкового тракту (ШКТ) та інших внутрішніх органів. У такому разі правильно підібрані фрукти сприяють зниженню вмісту холестерину та стабілізації рівня глюкози. Клітковина дає відчуття насичення та нормалізує роботу ШКТ.
При діабеті другого типу фруктовий раціон допоможе:
-
стабілізувати артеріальний тиск;
-
блокувати процеси окиснення;
-
вивести токсини й очистити ШКТ.
Крім цього, фрукти поліпшують роботу внутрішніх органів і насичують організм вітамінами та мінералами.
Що таке глікемічний індекс
Вибір плодів залежить насамперед від їхнього глікемічного індексу. Він визначає, з якою швидкістю відбувається засвоєння вуглеводів і те, наскільки швидко вони підвищують вміст цукру в крові. Залежно від цього показника, фрукти поділяються на три категорії:
-
з малим індексом (30–46);
-
із середнім індексом (47–59);
-
з великим індексом (60–70).
До першої групи належать яблука, зелені банани, абрикоси, сливи, персики, тверді груші, авокадо та цитрусові. Фрукти із середнім глікемічним індексом — це лічі, манго, папая. З високим — ананас, диня та кавун.
Рекомендації щодо споживання
При цукровому діабеті вкрай важливо стежити за кількістю споживаних вуглеводів. Проте точну цифру назвати складно. У кожному індивідуальному випадку пацієнт повинен контролювати добовий калораж і враховувати глікемічний індекс.
Проте загальні поради щодо харчування все ж таки є. Так, людям із діабетом першого типу медики не рекомендують споживати більш ніж два плоди на день і поєднувати їжу з фруктовим десертом. Фрукти краще вводити в раціон як окремий полуденок.
Пацієнтам із діабетом другого типу фахівці радять споживати не більш ніж два плоди на день, наприклад:
-
яблука і тверді груші;
-
апельсини та мандарини.
Дозволяється також поєднувати два плоди за один прийом їжі. Якщо хочеться з’їсти диню чи кавун, слід пам’ятати про їхній високий глікемічний індекс і обмежитися кількома скибками.
Через кілька годин після такого перекусу пацієнтам рекомендується стежити за рівнем цукру в крові за допомогою глюкометра, придбати його можна в інтернет-магазині Sahar 5.5. Окрім глюкометрів, доступні й інші товари для діабетиків: тест-смужки, інсулінові голки, шприци тощо.
- Гіпоглікемічна та гіперглікемічна комаЦукровий діабет - це хвороба, яка небезпечна своїми ускладненнями. Давайте розберемося, що таке діабетична кома і гіпоглікемічна кома, як їх розпізнати і що робити в таких ситуаціях.Гіпоглікемічна та гіперглікемічна кома
- Норма цукру в кровіОдним із найважливіших показників стану здоров’я людини є рівень цукру в крові. Важливо регулярно відстежувати його, завдяки цьому можна вчасно діагностувати цукровий діабет і підібрати правильну стратегію лікування. Це хвороба, яка суттєво впливає на комфорт життя та в разі ускладнень може призвести до інвалідності та навіть гірших наслідків. Проте вчасна діагностика допомагає запобігти появі 80% випадків діабету 2-го типу.Норма цукру в крові