Максимальний рівень цукру в крові
Чому може підвищитися цукор у крові?
За показники глюкози у крові відповідає печінкова залоза. Якщо в організм надійшло багато вуглеводів, то їх надлишки осядуть у печінці, а в кров потрапить лише необхідна кількість.
Вуглеводи в печінці, або глікоген, є своєрідним сховищем усього вуглеводного запасу організму. Це полісахарид, гранули якого проникають у цитоплазму, де розпадаються, утворюючи глюкозу (але тільки в тому разі, якщо в організмі людини її недостатньо).
Різкий стрибок рівня цукру в крові може бути спричинений вживанням продуктів, багатих на вуглеводи. Така гіперглікемія називається харчовою. Якщо рівень цукру досягне позначки 8,5–10,0 одиниці, то в процесі виведення надлишку глюкози з організму будуть задіяні нирки.
Якщо виникають перебої в роботі підшлункової залози, то норма цукру в крові збільшується і може навіть досягти позначки 11,1 одиниці. У такому разі вже говорять про розвиток цукрового діабету.
Норма глюкози в крові
Вимірювання показників найкраще проводити зранку чи через три години після вживання їжі. Одразу після їди кількість вуглеводних сполук у кишечнику зростає, тому провести правильний замір практично неможливо.
Якщо пацієнт абсолютно здоровий, то жодні (навіть легкозасвоювані) вуглеводи не змусять рівень глюкози підскочити вище за позначку 7 ммоль/л (цей показник триматиметься не довше ніж 5 хвилин). Якщо ж пацієнт хворіє на діабет, його показники цукру можуть зрости до 10 ммоль/л і триматися на такому рівні кілька годин.
Найточнішим способом вимірювання рівня глюкози залишається аналіз крові в лабораторії. Однак контроль рівня глюкози в крові не повинен обмежуватися лабораторними вимірюваннями. Якщо у вас є схильність до розвитку діабету, то потрібно самостійно фіксувати зміни рівня цукру за допомогою домашнього глюкометра.
Інтернет-магазин Sahar 5.5 працює спеціально для діабетиків та осіб, які хочуть підтримувати потрібний рівень цукру в крові. В асортименті магазину — професійне медичне обладнання та домашні засоби контролю. Прилади вимірювання цукру дають можливість постійно відстежувати фізичний стан хворого і миттєво реагувати на несприятливі зміни.
- Типи цукрового діабетуЦукровий діабет - це група ендокринних захворювань, що супроводжуються порушенням засвоєння глюкози внаслідок абсолютної або відносної недостатності інсуліну.Типи цукрового діабету
- Гіпоглікемічна та гіперглікемічна комаЦукровий діабет - це хвороба, яка небезпечна своїми ускладненнями. Давайте розберемося, що таке діабетична кома і гіпоглікемічна кома, як їх розпізнати і що робити в таких ситуаціях.Гіпоглікемічна та гіперглікемічна кома