Кошик
1001 відгук
Відправка замовлень протягом 1-2робочих днівНова Пошта

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380 (73) 985-55-45
+380 (68) 325-35-80

Цукровий діабет: симптоми, лікування, харчування

Цукровий діабет: симптоми, лікування, харчування

Діабет — хвороба, що розвивається за відсутності або недостатнього вироблення гормону інсуліну. Це призводить до порушень обміну вуглеводів, внаслідок чого у плазмі крові підвищується рівень цукру (глюкози).

Погано контрольований діабет призводить до серйозних ускладнень, викликаючи пошкодження багатьох органів та тканин. Тому всім діабетикам важливо регулярно вимірювати рівень цукру у крові спеціальним приладом глюкометром. Широкий вибір цих пристроїв та інше медичне обладнання для контролю цукру в крові пропонує інтернет магазин Цукор 5 та 5

Симптоми діабету

Ранні стадії діабету часто протікають безсимптомно. Насамперед відбувається ураження очей, нирок та серцево-судинної системи.

Загальні симптоми патології:

  • постійне почуття голоду під час повноцінного харчування;

  • невгамовна спрага;

  • часте сечовипускання;

  • нез'ясовна втрата ваги;

  • втома, сонливість;

  • погіршення зору;

  • рани, виразки або синці, що повільно гояться;

  • суха, свербляча шкіра;

  • поколювання або оніміння в руках і ногах;

  • рецидивні інфекції шкіри, ясен, сечового міхура.

Лікування діабету

Основним засобом для лікування діабету 1 типу є препарат інсулін. Його необхідно приймати щодня за допомогою ін'єкцій, інсулінової помпи чи інгалятора. Щоб визначити необхідну дозу інсуліну, необхідно перевірити рівень цукру в крові глюкометром.

Деяким хворим на діабет 2 типу теж може знадобитися введення інсуліну. Можливо, лікар не призначить його на регулярній основі, але в окремих випадках він просто необхідний, наприклад, під час вагітності.

Також знизити рівень цукру в крові допомагають такі препарати, як метформін, тіазолідиндіони, меглітінід, інгібітори ДПП-4, SGLT2, альфа-глюкозидази, агоністи рецептора GLP-1.

Поради з харчування

Діабетикам лікарі рекомендують дотримуватися наступних рекомендацій щодо харчування:

  • збагатити щоденний раціон цільнозерновими кашами, фруктами, овочами, нежирними молочними продуктами;

  • уникати продуктів з підвищеним вмістом цукру та порожніми марними калоріями, такими як підсолоджені газовані напої, смажені страви, здоба;

  • утриматися від алкоголю або максимально знизити його споживання.

Хворим на цукровий діабет необхідно періодично вносити корективи у своє лікування. Для цього слід постійно відстежувати зміни рівня цукру в крові. Вгадувати його за фізичними симптомами, що виникають, небезпечно. Тому кожен діабетик повинен мати якісний глюкометр.

Швидко, зручно та за доступними цінами купити все необхідне для контролю рівня глюкози в крові можна в інтернет-магазині Sahar 5.5. 

  • Гіпоглікемічна та гіперглікемічна кома
    Гіпоглікемічна та гіперглікемічна кома
    Цукровий діабет - це хвороба, яка небезпечна своїми ускладненнями. Давайте розберемося, що таке діабетична кома і гіпоглікемічна кома, як їх розпізнати і що робити в таких ситуаціях.
    Гіпоглікемічна та гіперглікемічна кома
  • Норма цукру в крові
    Норма цукру в крові
    Одним із найважливіших показників стану здоров’я людини є рівень цукру в крові. Важливо регулярно відстежувати його, завдяки цьому можна вчасно діагностувати цукровий діабет і підібрати правильну стратегію лікування. Це хвороба, яка суттєво впливає на комфорт життя та в разі ускладнень може призвести до інвалідності та навіть гірших наслідків. Проте вчасна діагностика допомагає запобігти появі 80% випадків діабету 2-го типу.
    Норма цукру в крові

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner